Szkoła Tańca Poznań, nauka tańca, kurs tańca Poznań
AKTUALNOŚCI
Aktualności i Nowe Kursy

KURSY TAŃCA
LATINO SOLO
UŻYTKOWY TANIEC TOWARZYSKI
KURS DLA SINGLI
TANIEC DLA DZIECI Ruszyły zapisy na nowy sezon taneczny wrzesień 2022-czerwiec 2023 na następujące zajęcia:
PIERWSZY TANIEC
LEKCJE INDYWIDUALNE

Cennik zajęć
GRAFIK ZAJĘĆ
Zapisy na kursy

O Szkole Tańca JAWOR
Historia Szkoły Tańca
Klub Tańca Towarzyskiego
Referencje i Dyplomy
Instruktorzy

Turnieje Tańca
XLII Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego "Wiosna 2022" Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego PTT - 14.05.2022 Suchy Las
Galerie
Galerie Fotografii
Galeria filmów VIDEO

Kontakt
Lokalizacja Szkoły
Zadaj pytanie


  O SZKOLE TAŃCA JAWOR

Klub Tańca Towarzyskiego

"DZIUPLA".

Przez lata swej działalności KLUB TANECZNY DZIUPLA stał się fundamentem ruchu tanecznego w Poznaniu. I bardzo spopularyzował taniec w Wielkopolsce.

Jak to często bywa, o wszystkim zdecydował przypadek. W 1963 roku Rada Uczelniana ZSP zorganizowała w Wyższej Szkole Rolniczej kurs tańca towarzyskiego. Po jego zakończeniu grupie osób tak się spodobało tańczenie, iż postanowili dalej tańczyć pod okiem nauczyciela. Był nim Stanisław Jawor, wychowanek prof. Mariana Wieczystego. Gościny użyczył Klub Studencki DZIUPLA na Golęcinie, więc Studencki Klub Taneczny też przybrał taką nazwę. I choć później Klub przeniósł się na Winogrady, zachował nazwę swojej pierwszej siedziby.

Już po dwóch latach ten poznański klub zorganizował Ogólnopolski Studencki Turniej Tańca Towarzyskiego, który dał początek późniejszym Akademickim Mistrzostwom Polski, organizowanym w Poznaniu przez 15 lat. Później parokrotnie DZIUPLA dawała początek różnym przedsięwzięciom artystyczno-kulturalnym lub też była miejscem debiutu wspaniałych tancerzy.

Z czasem klub dorobił się własnego kąta w jednym z akademików na osiedlu Winogrady, gdzie ma swoją siedzibę do dziś. Na ścianach sali tanecznej pojawiły się lustra, są szatnie z prawdziwego zdarzenia, no i oczywiście wspaniała taneczna atmosfera.

DZIUPLA stworzyła też możliwości rozwoju tancerzom i parom , którzy pod okiem Stanisława Jawora chcieli doskonalić swój taneczny kunszt. Tak było na przykład z Michałem Zdunem, który wraz z Aleksandrą Pludro doskonalili się pod okiem tego nauczyciela. I wówczas zdobyli mistrzostwo Polski w klasie B.
Pierwszy poważniejszy sukces był dziełem Zdzisława i Danuty Paruckich, którzy w Łodzi wytańczyli I nagrodę w klasie C podczas ogólnopolskiego turnieju w 1974 roku. Kolejne kryształowe puchary, serwisy, dyplomy, statuetki, które dzisiaj wypełniają pomieszczenia Szkoły Tańca Jawor były dziełem wielu dobrych par, reprezentujących DZIUPLĘ. Najsłynniejsze to: Czesław Dużyński - Irena Naskręt, Witold Leitgeber - Anna Matyba, Romuald Augustyn - Krystyna Bis, Jerzy Słomka - Arleta Bukczyńska, Waldemar Ziomek - Joanna Ziomek, Krzysztof Czapliński - Anna Pawlak, Marian Pacholczak - Barbara Jawor.

KLUB SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO DZIUPLA przygotowuje dzieci, młodzież i dorosłych do startów na turniejach tanecznych nieprzerwanie od ponad 40 lat. Konsekwentnie i z pasją kreuje przyszłych mistrzów, czasem wielkie talenty.
   Obejrzyj fotografie:
Zapisz się na powyższe zajęcia TERAZ!:
Wypełniajšc poniższy formularz zgłaszasz swojš chęć uczestniczenia w kursie opisanym powyżej.
W celu ustalenia szczegółów skontaktujemy się z Tobš mailem lub telefonicznie.

Dodatkowe uwagi:
* - pola wymagane


Aktualności - Kursy Tańca - O szkole Jawor - Turnieje Tańca - Galerie - Kontakt
© Szkoła Tańca Towarzyskiego JAWOR Poznań 2010
Wykonanie serwisu, hosting, pozycjonowanie:
Wielkopolski Portal Internetowy CyberWielkopolska
2010